XARXET@

SANT JORDI 2013

ESCOLA VEDRUNA-TONA       www.evt.cat      PATROCINADORSE
PREMIS JOCS FLORALS 2013
PREMIS GENERALS

Educació Primària:

Flor Natural: Laura Creus

Viola d’or: Laura Llahí

Englantina: Bernat Gargallo






NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
P5 A
El vent és valent
Oriol Vila
P5 B
El sol és a la mà
Nil Roigé
1rEP
L’oreneta
MARIO
Oriol Lara
2nEP
Els sentits
SENTIT
Laura Llahí
3rEP
El món ple de màgia
CONILLETA TOMI
Laia Rovira
4tEP
El cavall
KENDAL
Bernat Gargallo
L’hivern (Accèssit)
LA PIGUETA
Judit Gonell
5èEP
L’estel de colors
GLAÇÓ
Laura Creus
El gegant (Accèssit)
LES MENINES
Clàudia Torrents
6èEP
El melindro
CENDRA
Laura Ares
1rESO
Sentiments
ANAJ
Jana Ausió
2nESO
Atrapada en el temps
SWEET
Carla Pratdesaba
3rESO
Primavera
SOMIATRUITES
Oriol Colomo
4tESO
La vida
PADO 17
Pau Clapés
FINALISTES:

P5: Piüs Ramírez, Oleguer Roca, Júlia Arumí i Marc Colomé.

1rEP: Carla Grasa, Martina Giné, Gemma Bagué, Eulàlia Roca, Àlex Marco i Natàlia de Palomar.

2nEP: Winona Vilaró, Berta Font, Íria Nebot, Arnau Font i Ariadna Castañé.

3rEP: Mireia de Arriba, Paula Martín, Noa Térmens  i Esteve Domingo.

4tEP: Xevi Boix, Rut Payan, Bruna Vilar i Miquel Ferrer.

5èEP: Eulàlia Colomo, Elvira Domingo, Gerard Mancera i Aida Tarradellas.

6èEP: Marta Castejón, Víctor de la Osa, Aleix Cabrera, Ariadna Zamora, Laia Casanovas i Ivan Gasol.

1rESO: Jordi Riera, Maria Pujadas, Jana Clapés, Alba Carrasco, Marta Arumí i Esteve Ferrer.

2nESO: Elisabet Ausió, Carla Fernández i Laia Mas.

3rESO: Maria Montero i Adrián Domínguez.

4tESO Clàudia Codina, Núria Riera i Núria Molist.

POESIA PROSA
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
P5 A
Ja és de dia  
Arià Iturrioz
P5 B
Hi havia una vegada el cos humà
Dani López

1rEP
La marieta  
FELICITATS  
Joel Soldevila
La granota que salta fins al cel (Accèssit)
ROSETA
Gemma Baqué
2nEP
Els tres ratolins
SUPER MARIETA
Winona Vilaró
El ratolí llaminer (Accèssit)
LLAMINER
Anna Calvet

3rEP
Els estranys
KIRA
Lucía Domínguez
M’agradaria... (Accèssit)
TERVEN
Noa Térmens
4tEP
El millor regal del món
GIRAFA
Dunna Busquets
En Pol despistat (Accèssit)
LLAPIS
Queralt Calvet
5èEP
El bolet màgic
PARDAL
Guillem Codina
La xocolata i el caramel(Accèssit)  
FILIPRIM
Jordi Bayés
6èEP
Viatgers del temps
BANANINO
Roger Salom
1rESO
Després d’un crim
PAPALLONA
Neus Armengou

2nESO
Tothom canvia, suposo
BOMBOLLA
Sara Oliver
El Montseny (Accèssit)
GROC I VERMELL
Aura Casanovas

3rESO
Flaire de calma
CUCA
Martina Pagès
Perquè res dura per sempre (Accèssit)
ROGER  
Albert Rodas
Qui busca no sempre troba
ESTEL INDEPENDENT
Núria Riera

4tESO
Tot va començar amb un petó (Accèssit)
YOLO
Cristina Pol
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
DIBUIX
P3 A
Cavall
Anna Portella
P3 B
Cavall
Marta Collell
P4 A
Pantera
Marc Jurada
P4 B
Pantera
Eloi Rodríguez
P5 A
El cos humà
Nahia Padrós
P5 B
El cos humà
Èric Tàpias
CÒMIC

1rEP
El Biel fa anys
MARGARITA
Lídia Pujol
(Accèssit) El pingüí que busca amics
TAMBORÍ
Sergi Baños
2nEP
El pelicà
CÒMIC
Bruna Soler  
3rEP
La magnífica nit de l’Aina
TERVEN
Noa Térmens
4tEP
La pedra blava
USY
Xavier Pérez i Bernat Gargallo
5èEP
Les bromes al castell
CARGOLINA
Mireia Llahí
6èEP
I els gats?
BOIRA/PUÇA
Judit Martínez i Laia Higueruelo
El vestit perfecte (Accèssit)
ABELLA  
Júlia Comella
1rESO
Viatge a Nova York
PAPALLONA/BLAU
Neus Armengou i Alba Carrasco
(Accèssit)
NICOR NICOR
Nicolau Vilaró i Arnau Ordeix
FINALISTES:

P5:  Èric Collell, Arnau Rifà, Martina Martos i Max Casadevall.

1rEP: Lluc Farràs, Lucía García, Tània López, Sara Baqués, Íngrid Crous i Oriol Serra.

2nEP: Eloi Casadevall, Bruna Carrasco, Lluc Ramírez i Emma Viñuela.

3rEP: Laia Rovira, Arnau Prat, Paula Martín, Sònia Veiga.

4tEP: Sergi Guillén, Helena Garcia, Marçal Salom i Míriam Sànchez.

5èEP: Xavier Gàlvez, Bruna Pagès, Martí Terricabras i Paula Vilaró.

6èEP: Laura Ares, Paula Rubau, Marta Castejon, Júlia Comellas, Martí Ares i Clàudia Puigsasllosas.

1rESO: Alba Carrasco, Júlia Pratdesaba, Dídac Tortadès, Xènia Vilardell i Mar Duran.

2nESO: Carla Pratdesaba, Josep Sans, Berta Vidal i Elisabet Ausió.

4tESO: Aina Mas i Paula Rodó.

DIBUIX
FINALISTES:

P3: Mariona Giné, Xevi Picó, Lola Andreu, Martí Cutrina, Nora Parés, Joan Verdaguer i Duna Terricabras.

P4: Guillem Blancafort, Brigid Crous, Clàudia López, Núria Collell, Eloi Arrufat, Genís Ricardo, Arnau Casanovas, Biel Sànchez, Pau Naum i Maria Pericas.

P5:  Íngrid Fuixenc, Queralt Burrieza, Biel Serra, Emma Garcia, Carla Rovira i Mar Moreno.

1rEP: Martina Giné, Carla Grasa, Oriol Serra, Aina Gonell i Abril Arrufat.

2nEP: Paula Marco, Conrad Soler, Arola Pagès, Carla Vivas i Mar Torrents.

3rEP: Asier Puigsasllosas, Martí Serra, Mireia de Arriba i Jana Mas.

4tEP: Duna Busquets, Alba Picó, Cèlia Jiménez, Abel Mir i Biel Costa.

5èEP: Marc Font, Paula Vilaró, Clàudia Rodríguez, Aleix Barandiaran i Biel Burrieza.

6èEP: Clara Pujol, Clàudia Puigsasllosas, Aina Pladevall, Laura Ares, Aina Perarnau, Alba Font, Íngrid Baños i Marta Castejón.

1rESO: Yael Moragas, Mar Duran, Maria Mirambell, Bruna Salau, Íngrid Martínez, Jana Ausió, Maria Pujadas, Marta Arumí.

Educació Secundària:

Flor Natural:  Carla Pratdesaba

Viola d’or: Oriol Colomo

Englantina: Pau Clapés