XARXET@

SANT JORDI 2014

NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
DIBUIX
P3 A
Sota el mar
Oriol Rifà Pujol
P3 B
Sota el mar
Enric Arumí
P4 A
Pirata pota de pal
Adrià Camps Rovira
P4 B
Pirata pota de pal
Neus Bote Pérez
P5 A
La Terra
Núria Collell
La Terra
Accèssit
Lia Ramírez
P5 B
La Terra
Aleix Canet
CÒMIC

1rEP
El pirata que no tenia por
L'increïble
Júlia Cutrina
El motorista
Roc
Èric Tàpies
2nEP
Aventures en el mar
Don Sardina
Joel Soldevila
Els xinos que monten una tenda
Elefant
Jana Turró
3rEP
La granja
Bella zulu
Chlöe Mora
Anem a l'escola
Bruna Carrasco
4tEP
Com es va crear el Big bang
Venote
Noa Térmens
5èEP
Fer esport és salut (o no)
Las Grecas
Rut Payà i Dunna Busquets
Una cria extranya
Pinxo i dragó blanc
Nil Badia i Biel Costa
6èEP
Mosquit Quit
Oreneta
Eulàlia Colomo
Ja t'està bé
Gel
Laura Creus
1rESO
Amb esforç la vida pot canviar
Minion
Eduard Vivas i Marc Boix
Som per sempre i més enllà de la mort
Javalona Lazrry
Aina Pladevall i Judit Martínez
PREMIS JOCS FLORALS 2014
PREMIS GENERALS

Educació Primària:

Flor Natural: Íria Nebot

Viola d’or: Elvira Domingo

Englantina: Max Casadevall





NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
P5 A
El sol rosteix l'esquirol
Èric Benet
P5 B
Quan cau una gota d'aigua hem de portar un paraigua
Eloi Rodríguez
1rEP
La música
Axm
Max Casadevall
Acc
La pilota
Nova York
Nico Molas
2nEP
La primavera
Llampec
Emma Gálvez
Acc
La papallona
Doremi
Natàlia De Palomar
3rEP
La joia de la vida
Susan
Íria Nebot
Acc
El cant dels ocells
Lluna
Arola Pagès
4tEP
Els planetes
Súper Vilaró
Jan Vilaró
Acc
La vida
El piano encantat
Laia Rovira
5èEP
Quina és la sensació que tinc?
Crema
Carme Pérez

6èEP
Ballem?
Sardina
Elvira Domingo
Adéu
Mickey Mouse
Clàudia Torrents
1rESO
La primavera
Dark eagle
Ivan Gassol
2nESO
Futur Emmascarat
Mango
Marta Arumí
3rESO
Un any més
Síndria
Carla Pratdesaba
Acc
El nostre amor
Styles
Samar Khachar
4tESO
Parlem d'amor
Sheldon Cooper
Oriol Colomo
FINALISTES:

P5: David Guiteras, Naia Bermejo, Pere Casanovas i Berta Vizcaino.

1rEP:  Nil Roigé, Biel Serra, Gerard Calatayud, Emma García,

2nEP: Jordi Creus, Eloi Canadell, Eulàlia Roca, Judith Mataró

3rEP: Arnau Font, Conrad Soler, Eloi Casadevall, Carla Vives

4tEP: Abril Alonso, Paula Terricabras, Arnau Prat, Noa Termens

5èEP: Judith Gonell, Lídia Moral, Queralt Calvet, Alba Picó, Dunna Busquets

6èEP: Mireia Llahí, Josep Güell, Aida Tarradellas, Gerard Mancera, Eulàlia Colomo, Clàudia Rodríguez

1rESO: Adrià Garriga, Clàudia Puigsasllosas, Aina Pladevall, Marta Castejón, Víctor de la Osa, Berta Gros

2nESO: Carla Mas, Júlia Pratdesaba, Xènia Vilardell, Oriol Molist, Jana Ausió

3rESO: Laia Mas

4tESO: Judith Vila, Aina Alcázar

POESIA PROSA
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A

1rEP
La flor i la nena
Llibre
Mireia Altimir
Acc. Un follet valent
L'increïble
Júlia Cutrina
2nEP
Saturn i les seves anelles
Maribel
Joana Noriega
Acc. El porc molt gros
Feliça
Oriol Serra

3rEP
Unes bones aventures
Supermegaestrella
Winona Vilaró
Acc. La bala perduda
L'àvia amb dents
Anna Canet
4tEP
Haydn
Venote
Noa Térmens
Acc. Lebron James i la por
Aram
Asier Puigsasllosas
5èEP
Les set pintures
Suri
Alba Picó
Un dia de bojos
Pinxo
Nil Badia
6èEP
Petites memòries
Mickey Mouse
Clàudia Torrents
Acc
Imatges de xocolata
Interrogant
Mireia Llahí
1rESO
La moneda del rei de Japó.
Colors
Aina Perarnau

2nESO
Acc
Sentiments Perduts
ACC
Alba Carrasco
Mai es perd del tot
Flufli
Júlia Pratdesaba
Acc.
Sóc culpable
Watermelon
Maria Romeu
3rESO
L'última tomba de la tercera fila
Lluna Plena
Sara Oliver
4tESO
Segueix Somniant
Cuca
Martina Pagès
FINALISTES:

P5:  

1rEP: Marc Colomé, Èric Moreno, Ester Gascón, Èric Collell.

2nEP: Joel Vinyets, Judith Giménez, Lucía García, Judit Mataró.

3rEP: Martina Pérez, Clàudia Zamora, Ariadna Castañé, Cristian Fernández.

4tEP: Roger Llobet, Jan Vilaró, Lucía Domínguez, Marta Mengibar.

5èEP: Ot Baulenas, Cèlia Jiménez, Lídia Povedano, Nil Martínez

6èEP: Xavier Gálvez, Paula Vilaró, Aida Tarradellas, Gerard Mancera, Guillem Codina, Oriol Puig

1rESO: Gisela Tortadès, Roger Salom, Ivan Gassol, Gil Prat.

2nESO: Carla Mas, Dídac Tortadès, Marta Arumí

3r ESO:  Berta Bayés, Aura Casanovas.

4tESO: Judit Vila, Gerard Quintana.

DIBUIX
FINALISTES:

P3: Nil Ureña, Ariadna Casanovas, Martina Pey, Pol Martos, Pau Serra.

P4: Lluc Comas, Aniol Reche, Clàudia Calixto, Pol Comas, Artur Girona,Mireia Mataró.

P5:  Ian Salces, Pau Naum, Genís Ricardo.

1rEP: Júlia Arumí, Arnau Rifà, Ester Gascón, Max Casadevall.

2nEP: Abril Arrufat, Eulàlia Roca, Sergi Baños, Martina Tordera.

3rEP: Bruna Soler, Laura Llahí, Abel Casanovas, Antonella Curbello.

4tEP: Maria Verdaguer, Mireia De Arriba, Roger Llobet, Guillem Mas, Edgar Venegas, Nora Molins.

5èEP: Lídia Moral, Alba Picó, Paula Pérez, Helena García, Judit Gonell, Bruna Vilar, Cristina Arimany, Sara Rubio, Lídia Povedano, Nil Martínez, Marc García.

6èEP: Mònica Navarrete, Roger Vilaró, Romà Iturrioz, Biel Burrieza, Mireia Llahí.

1rESO: Marta Castejón Clàudia Puigsaslloses, Gil Boleda, Adrià Garriga, Maria Goméz, Laia Casanovas, Aina Perarnau i Júlia Comellas.

Educació Secundària:

Flor Natural:  Carla Pratdesaba

Viola d’or: Ivan Gassol

Englantina: Marta Arumí


VÍDEORELAT
PREMIS
TÍTOL
AUTORS/ES
L'espremedor
Miquel Ferrer
Quina sort que tinc
Roger Casanovas
Josep Güell
1rESO
Anna Mª Rojas
2n ESO
Nicolau Vilaró
MICRORELAT
PREMIS
TÍTOL
AUTORS/ES
1r
Diana
Sara Oliver, Clara Coma-Cros, Anna Oliva,  Berta Molins i Ainhoa Alarcón.
2n
Un somni dolç
Josep Sans, Biel Díaz, Sergi González i Marc Solé.
3r
Llaminadura dolenta
Elisabet Ausió, Marian Marrero, Kautar Maimouni i Carla Pratdesaba
FINALISTES:

3r ESO: « L”ou i la gallina » Aleix Moretó i Xavier López Codina.

           «Sant Jordi » Ester González, Berta Vidal, Coral Pérez i Júlia Cussó.