XARXET@
ESCOLA VEDRUNA-TONA       www.evt.cat      PATROCINADORS
PREMIS JOCS FLORALS 2015
PREMIS GENERALS
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
P5 A
El cavall
Laia Viñuela
P5 B
El dofí
Bruna Jofre
1rEP
És un gat
Shila
Clàudia López
2nEP
Amb la vista
Súper elàstica
Nahia Padrós
Accèssit
Som amics
Floreta
Martina Besolí
3rEP
S'acosta la primavera
Videl
Natàlia de Palomar
4tEP
El meu gos color d'argila
Lluna
Arola Pagès
Accèssit
Flor d'amor
Kristen Steward
Íria Nebot
5èEP
Disfruta i somriu
Llàgrimes de pedra
Laia Rovira
Accèssit
El núvol
Vili
Jan Vilaró
6èEP
La guerra
Collejón
Rodrigo Coronel
Accèssit
M'estimo la vida
Amelie
Dunna Busquets
1rESO
Somio
Oreneta
Bruna Pagès
Accèssit
Lluna
Pop
Guillem Codina
2nESO
Asseguda al teu costat
Andaira
Ariadna Zamora
Accèssit
I et recordo
Aidualc
Clàudia Puigsasllosas
3rESO
No estem sols
Dia
Alba Carrasco
4tESO
El temps
Coco
Carla Pratdesaba
Pares i mares
Et miro, et veig
Pluja de colors
Montse Serra
Mestres
Meandres
Agur
Eva Ventura
POESIA PROSA
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
1rEP
En Beethoven
Miquel
Ferran Fontseca
Accèssit
La Maria va a França  
Hello Kitty
Núria Collell
2nEP
El viatge d'en Floc
Coca-cola
Nil Casals
Accèssit
El paleontòleg i el dinosaure
Sabates
Arià Iturrioz
Accèssit
La nena Emma i l'euga Inka  
Violeta Moreno
Mar Moreno
3rEP
Llibres de paper
Lili
Sara Bagués
4tEP
El collaret
Kristen Steward
Íria Nebot
Accèssit
El pastisset perdut  
Antonella Curbelo
5èEP
Un dia plujós
Vili
Jan Vilaró
Accèssit
Adéu Laia
Nineta Vermella
Lucía Domínguez
6èEP
Mai deixem d'aprendre
Amelie
Dunna Busquets
Accèssit
El xec de la Laia
Happy
Carmen Pérez
1rESO
Els petits cantants
Lluna
Mireia Llahí
Accèssit
Onades missatgeres  
Pop
Guillem Codina
2n ESO
G.F.
Boira baixa
Laia Casanovas
Accèssit
La coseta  
Dallas
Júlia Comellas
Accèssit
Perseguint un somni  
Voladora
Berta Gros
3rESO
Ella
Pausa
Yael Moragas
4tESO
Una estrella que creua el cel de dreta a esquerra
Pastanaga
Clara Coma-Cros
Pares i mares
El poble que no podia ser poble
Núria Arquimbau
Accèssit
Vet aquí una vegada  
Boleta
Montse Albert
Mestres
Tres bocins de tu
Bonobo
Jordi Ginesta
DIBUIX DIBUIX i CÒMIC
PREMIS
TÍTOL
AUTORS/ES
1r ESO
No em ratllis
Romà Iturrioz
2n ESO
No em ratllis
Íngrid Baños
4t ESO
Petita nota
Marian Marrero
MICRORELAT

Educació Secundària:

 

Flor Natural:  Ariadna Zamora

Viola d”or: Bruna Pagès

Englantina: Alba Carrasco

 

Educació Primària:

 

Flor Natural: Rodrigo Coronel

Viola d’or: Laia Rovira

Englantina: Arola Pagès

1rEP: Marc Sala, Clàudia López, Berta Vizcaíno, Adrià Pey

2nEP: Èric Collell, Júlia Arumí i Marc Casadevall

3rEP: Eulàlia Roca, Judit Giménez, Martina Giné, Joana Noriega i Aina Gonell.

4tEP: Berta Font, Clàudia Zamora, Laia Velàzquez, Paula Marco.

5èEP: Laia Rovira, Nora Molins, Noa Térmens, Jana Mas i Paula Martín

6èEP: Erola Autonell, Lídia Moral, Cristina Arimany.

1rESO: Guillem Mas, Aida Tarradellas, Bruna Pagès, Clàudia Torrents.

2nESO:  Ariadna Zamora, Judit Martínez, Clàudia Puigsasllosas

3r ESO: Júlia Pratdesaba, Jana Clapés, Carla Mas .

4tESO: Anna Oliva, Àura Casanovas, Sara Oliver.

FINALISTES:

P5: Isona Verdaguer, Lluc Comas, Adrià Camps, Mireia Mataró, Feliu Camps.

1rEP:  Enzo Martínez, Biel Caralt, Genís Ricardo, Pere Casanovas, Eloi Rodríguez

2nEP: Júlia Cutrina, Arià Iturrioz, Èric Salas, Marc Colomer

3rEP: Àlex Marco, Abril Arrufat, Aina Serra, Eloi Riera, Lídia Pujol

4tEP: Clàudia Zamora, Mar Torrents, Judith Martín, Rut Calvet.

5èEP: Noa Térmens, Pol Carrasco, Paula Terricabras, Jana Mas, Paula Martín, Lucía Domínguez, Esteve Domínguez, Íria Colomer

6èEP: Queralt Calvet, Bernat Gargallo, Ona Castellví, Marc Segura.

1rESO: Roger Casanovas, Eulàlia Colomo, Laura Creus, Clàudia Rodríguez, Aida Tarradellas.

2nESO: Adrià Garriga, Gisela Tortadès, Laia Casanovas, Maria Gómez, Aina Perarnau, Ivan Gassol

3rESO: Carla Mas

4tESO: Marian Marrero

FINALISTES:
còmic DIBUIX  FINALISTES:
FINALISTES:

P3:Ton Falgueres, Arnau Parés, Àngela Enríquez, Iu Vinyets, Arlet Obama i Aina Peñálvez .

P4: Oriol Rifà, Nil Ureña, Carla Vizcaíno, Gerard Giménez, Martí Collell, Naila Baucells.

P5:  Abril Muntadas, Clàudia Calixto, Raquel Gascon, Claudi Granados, Martí Cos, Oriol López.

1rEP: Pere Casanovas, Maria Pericas, Ian Salces, David Guiteras, Eloi Arrufat.

2nEP: Íngrid Fuixench, Emma Garcia, Laura Casellas, Biel Jofre.

3rEP: Lídia Pujol, Martina Giné, Abril Arrufat, Oriol Serra.

4tEP: Bruna Carrasco, Melissa Rodríguez, Chloe Mora, Bruna Soler, Carla Vivas.

5èEP: Laia Rovira, Asier Puigsasllosas, Arnau Prat, Noa Térmens, Júlia Tortadès.

6èEP: Roger Tordera, Lídia Moral, Bruna Vilar, Cristina Arimany, Carmen Pérez, Helena Garcia, Paula Pérez, Biel Costa, Marc Garcia.

1rESO: Bruna Pagès, Mireia Llahí