XARXET@  2017 ESCOLA VEDRUNA-TONA       www.evt.cat      PATROCINADORS
PREMIS JOCS FLORALS 2017
PREMIS GENERALS
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
P5 A
El gat
Àlex Vilarrassa
P5 B
La mona
Clàudia Rodríguez
1rEP
La primavera
Lluna 2
Queralt Pagès
2nEP
La patata
Super parran
Martí Cos
3rEP
L’amistat
Pita
Clàudia López
Accèssit
La rosa i el llibre
Olaf
Berta Vizcaino
4tEP
The Live
Aian
Nahia Padrós
5èEP
El secret
Cherry
Aina Serra
6èEP
Horitzons de guerra
Perfum d’amor
Iria Nebot
Accèssit
Refugiats, on aneu?
Capsigrany
Arnau Font
1rESO
Per què...
Persona misteriosa
Mireia De Arriba
2nESO
Records
Sol blau
Erola Autonell
3rESO
Vida
Hivern
Guillem Codina
4tESO
I se'n va anar
Sinsajo
Clàudia Puigsasllosas
Mestres
Cicle Infinit
Tinifni elcic
Ester Martos
POESIA PROSA
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
1rEP
El tauró que no parava de menjar peixos
Monstre
Oriol Rifà
Accèssit
La sirena treballadora
Lluna 2
Queralt Pagès
2nEP
Les estrelles dels somnis
Gos i gat
Nora Parés
3rEP
Un estiu diferent
Desitjada
Naia Bermejo
4tEP
El somni de l'Aleix
Superocell
Dani López
5èEP
Missatges a través de cartes
Happy
Martina Giné
6èEP
Una flor d'amor
Perfum d'amor
Iria Nebot
1rESO
I és que a vegades...
Kaki
Joan Pratdesaba
2n ESO
Vull un príncep blau, però aquest to de blau no m'acaba de convèncer
Aidil
Lídia Povedano
3rESO
Una altra tarda
Yesterday
Guillem Mas
4tESO
Diumenge
Robí
Judit Martínez
Pares i mares
La bruixa de la boira
Miry
Maribel Oliver
Mestres
Tocant el cel
Caòtica
Eva Ventura
DIBUIX i CÒMIC
PREMIS
TÍTOL
AUTORS/ES
1r
Jo no passo d’aquí
Biel B, Aida T, Eulàlia C, Clàudia R.
2n
Caramels embruixats
Roger V, Mireia Ll, Laura V, Elvira D, Dídac A
3r
Composició musical
Gerard C, Ferran J, Jordi P
VIDEORELAT

Educació Secundària:


Flor Natural: Mireia de Arriba

Viola d”or: Guillem Codina

Englantina: Clàudia Puigsasllosas

Educació Primària:


Flor Natural: Iria Nebot

Viola d’or: Aina Serra

Englantina: Clàudia López

 FINALISTES:
FINALISTES:

P3: Mar Benet, Berta Comas, Oriol Talen, Amy Naval, Martina Rius, Biel Carmona.

P4: Laia Casellas, Gianna Roquer, Pau Palomares, Estel Soler, Jana Sañas.

P5:  Laia Naum, Asha Sharma, Ton Falguera, Gala Boté, Laia Trassierra.

1rEP:  Martí Collell, Martina Cañizares, Aina Brachs, Eva Constans, Pol Martos.

2nEP: Marta Collell, Diana Iturrioz, Berta Sàlvia, Paula Camps.

3rEP: Antía Sendino, David Guiteras, Marc Vilarrassa, Marc Sala.

4tEP: Arnau Rifà, Carla Rovira, Arià Iturrioz, Èric Tapias.

5èEP: Eulàlia Roca, Martina Tordera i Judit Mataró, Lluc Farràs, Sergi Baños, Bruna García.

6èEP:  Melissa Rodríguez, Martina Pérez, Laura Llahí, Bruna Soler i Mar Torrents.

2n ESO: Lídia Moral, Maria Trushkova, Carmen Pérez, Lídia Povedano, Rut Payà, Sara Rubio, Jordi Pardo, Bruna Vilar, Isaac Bassas, Xevi Boix, Cèlia Jiménez.

3r ESO: Ivet Almaida, Paula Vilaró, Roger Casanovas, Aida Tarradellas, Clàudia Rodríguez, Júlia Serrabassa, Mireia Llahí, Clàudia Torrents.

1rEP: Carla Vizcaíno, Mariona Castillajo, Andreu Baranera, Nil Ureña.

2nEP: Júlia Soler, Duna Terricabras, Claudi Granados, Guillem Parés, Èlia Gargallo.

3rEP: Marc Terns, Enzo Martínez, Biel Sánchez, Pau Mir, Clàudia Martos.

4tEP: Max Casadevall, Martina Besolí, Júlia Arumí, Nico Molas, Aixa Hidalgo.

5èEP: Ingrid Crous, Abril Arrufat, Martina Tordera.

6èEP: Arola Pagès, Laia Velázquez, Bruna Carrasco, Anna Canet, Clàudia Zamora.

1rESO: Adrià Duran, Lucía Domínguez, Nora Molins.

2nESO: Judit Gonell, Sara Rubio, Alba Picó, Cristina Arimany, Erola Autonell.

3r ESO: Laura Creus, Paula Vilaró.

4tESO: Clàudia Puigsasllosas, Aina Pladevall.

FINALISTES:

P5: Oriol Escarré, Arlet Sala, Zoe Vila, Alexia Fernández, Aitor Picanyol.

1rEP:  Gerard Gimenez, Oriol Rifà, Aina Brachs, Ayane Baulenas, Carla Vizcaino.

2nEP:  Aniol Reche, Lola Andreu, Aina Pujol, Isona Vedaguer, Anna Portella.

3rEP:  Eloi Rodríguez, Pere Casanovas, Èric Benet, Brigid Crous.

4tEP:  Júlia Cutrina, Emma Molera, Gerard Calatayud, Max Casadevall, Martina Martos.

5èEP:  Judit Mataró, Emma Gálvez, Lluc Farràs, Abril Arrufat, Arnau Puig, Alex Marco.

6èEP: Winona Vilaró, Bruna Soler, Conrad Soler.

1rESO: Laia Rovira, Clàudia Prat, Iria Colomé, Asier Puigsasllosas, Núria Vargas, Carla Cabrera.

2nESO: Judit Gonell, Cèlia Jiménez, Queralt Calvet, Isaac Bassas, Lídia Fan Moral.

3rESO:  Aida Tarradellas, Paula Vilaró, Laura Creus, Guillem Mas.

4tESO:  Aina Pladevall, Abril Coll, Marta Castejón, Judit Martínez.

Mestres: Eva Ventura.

Mares i pares: Montse Serra i Núria Arquimbau.

FINALISTES:
còmic MICRORELAT
PREMIS
TÍTOL
AUTORS/ES
1r
Un ram de flors
Carmen Pérez
2n
Quina decepció!
Cèlia Jiménez
3r
(Sense títol)
Abril Coll