PREMIS 16
XARXET@  2018 ESCOLA VEDRUNA-TONA       www.evt.cat      PATROCINADORS
PREMIS JOCS FLORALS 2018
PREMIS GENERALS
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
P5 A
Paula Calero
P5 B
Abril Obama
1rEP
El patge
Superman
Èric Sagalés
Accèssit
L'Escola Vedruna
Ximpo C
Laia Naum
2nEP
La Cristina té una cosina
Estrella
Carla Vizcaino
Accèssit
Les estacions
Lili
Queralt Pagès
3rEP
Els Reis
Ieuooh
Guillem Parés
4tEP
Les 4 estacions
Pamiso
Pau Mir
Accèssit
El mar
Mr Ben
Jordi Salvans
5èEP
Cor
Nepi
Carla Rovira
Accèssit
La mirada
Phoenix
Èric Collell
6èEP
Oportunitat
Mango
Aina Serra
Accèssit
Et dono un consell
Dream
Martina Giné
1rESO
T'estimo
Live the life
Berta Font
Accèssit
Boira grisa
Iria Nebot
2nESO
Has marxat
Mini
Núria Vargas
Accèssit
Curiositat
Tigre blanc
Ignasi Alba
3rESO
Ell
Màgic
Dunna Busquets
Accèssit
L'inici de la foscor
Cel
Míriam Sánchez
4tESO
T'enyoro
Lila
Laura Creus
Mestres
Encara
Tabú
Eva Ventura
POESIA PROSA
NIVELL
TÍTOL
PSEUDÒNIM
AUTOR/A
1rEP
El pirata i el gegant
Superman
Èric Sagalés
Accèssit
La fada del bosc
La fada rosa
Aina Peñalver
2nEP
Un cuc en una ciutat
S.M.E.A.R.Q.E
Enric Arumí
3rEP
Tots participen
Hulk
Martí Cutrina
Accèssit
La Guineu fa amics
L'estel
Bruna Jofre
4tEP
El viatge de la Noa
Desitjada
Naya Bermejo
Accèssit
El drac xinès
Pseudònim
Pere Casanovas
5èEP
Un món nou
Bàsquet 8
Laura Casellas
6èEP
No paris encara que la vida ho demani
Onada
Emma Gálvez
1rESO
Llàgrimes de sang
Margarett
Antonela Curbelo
Accèssit
Tot és culpa del bulling
Stop Bulling
Aina Ausió
2n ESO
Una aventura de somni
Xispeta
Júlia Tortadès
3rESO
Estrella Fugaç
Esperança
Judit Gonell
4tESO
El meu gran repte
Cadira
Paula Vilaró
Mestres
Patum
Un entre tants
Jordi Ginesta
Flor de nit
Tabú
Eva Ventura
DIBUIX i CÒMIC

Educació Secundària:


Flor Natural: Núria Vargas

Viola d”or: Berta Font

Englantina: Laura Creus

Educació Primària:


Flor Natural: Èric Sagalés

Viola d’or: Carla Rovira

Englantina: Guillem Parés

 FINALISTES:
FINALISTES:

P3: Marc Gil, Carla Moya, Aleix Fernandez, Vània Sagalés.

P4: Marc Benet, Aran Parras, Anette Payà, Martina Rius, Sergi Ruiz.

P5:  Martí Sendino, Guisla Solà, Gianna Roquer, Mariona Roca, Jana Sañas, Marta Baranera.

1rEP:  Arlet Obama, Arlet Sala, Martina Hueso, Mireia Llussà, Unai Padrós.

2nEP: Martina Pérez, Pol Martos, Jordi Castañé, Ayane Baulenas, Jordi Casanovas.

3rEP: Lluc Comas, Anna Portella, Pol Comas, Albert Garcia.

4tEP:

5èEP: Mireia Altimir, Laura Casellas.

6èEP:  

2n ESO: Noa Termens, Lídia Roigé, Paula Martín, Anna De Arriba, Ignasi Alba, Alejandro Villafañet.


1rEP: Erola Salvans, Aleix Vallbona, Iu Vinyets, Mireia Llussà.

2nEP: Jan Nebot, Laura Altimir, Oriol Rifà, Naila Baucells, Gerard Giménez.

3rEP: Isona Verdaguer, Nin Serra, Mireia Mataró, Aniol Reche.

4tEP: Pau Naum, Marc Vilarrasa, Berta Vizcaino, Aleix Domínguez.

5èEP: Èlia Raudona, Èric Collell, Arià Iturrioz.

6èEP: Bruna García, Sara Bagués, Martina Castillejo, Martina Giné, Eulàlia Roca.

1rESO: Anna Canet, Marta Baraldés, Clàudia Zamora.

2nESO: Arnau Prat, Paula Martín, Lucía Domínguez, Adrià Duran.

3r ESO: Aina Costa, Marta Guiteras, Cristina Arimany.


FINALISTES:

P5: Helena Calvet, Guillem Rierola, Miquel Verdaguer, Mia de la Cruz, Pol Fàbrega, Èric Parra.

1rEP: Carla Talen, Nil Escayola, Clàudia Rodríguez, Arnau Parés.

2nEP:  Pol Trassierra, Mariona Castillejo, Ariadna Casanovas, Irina Heredero.

3rEP:  Paula Camps, Adrià Camps, Duna Terricabras, Èlia Gargallo, Claudi Granados.

4tEP:  Arola Mas, Ivet Ureña, Marc Jurada, Miquel Franco.

5èEP:  Ester Gascón, Júlia Arumí, Biel Serra, Martina Martos.

6èEP: Judit Mataró, Eulàlia Roca, Èric Camacho, Arnau Puig.

1rESO: Carla Vivas

2nESO: Lucía Domínguez, Clàudia Prat, Jan Vilaró, Noa Térmens.

3rESO:  Roger Tordera, Ivet Prat.




FINALISTES:
còmic MICRORELAT
PREMIS
TÍTOL
AUTORS/ES
1r
El moment esperat
Marta Mengíbar
2n
Tenien raó
Judit Pardo
3r
El meu primer dia
Paula Vilaró